Kelmės Paukštynas
Menu
Produkcija Kontaktai

Ričardo Lapinsko ūkis įkurtas 1999 metais ir gyvuoja iki pat šių dienų. Nors ūkis nėra didelis, tačiau savo gerą vardą yra užsitarnavęs seniai.

Kelmės paukštyno veikla yra vištų auginimas, skerdimas.

Ūkis užsiima gana nestandartine (ne pramoninėmis) paukščių auginimo specifika.

Paukščiai auginami iki 57 – 75 dienų ( pramoninis auginimas trunka 39-42 dienas), taip daroma todėl, nes nuo 50 dienu amžiaus , dėl prasidedančio lytinio brendimo pradeda keistis mėsos struktūra, raumuo įgauna standumą ir ryškesnes skonio savybes. Skerdienos svoris 2000 – 4000gr.(pramoniniam auginime 1300-1800gr). Skerdimas vyksta įmonės teritorijoje esančioje skerdykloje, todėl paukštis nepatiria transportavimo streso.

Paukščiai lesinami 100% tik augalinės kilmės lesalais, paskutinėje penėjimo fazėje lesinami natūraliais, nemaltais grūdais (pramoniniam auginimui naudojami vien tik kombinuoti pašarai, o šių viščiukų augime jau 15 - 20 para įterpiami kviečiai (10% viso maisto), kiekviena parą kviečių kiekis didinamas dar 5-10 %, taigi iki subrendimo laiko viščiukas gauna tik natūralius grūdus). Nenaudojami jokie augimo Stimuliatoriai: lėtam augimui to visiškai nereikia. Rezultatas – tai natūrali, brandi paukštienos mėsa pasižyminti puikiomis skonio savybėmis.

bottom
© Kelmės Paukštynas. Visos teisės saugomos